Hip-hop

hip_hop_błonieHip hop powstał w latach 70-tych XX wieku w USA. Jak podają materiały źródłowe jego kolebką były ulice Nowego Yorku,
a dokładnie dzielnicy Bronx. Jest głosem współczesnej młodzieży całego Świata. Elementem kultury obejmującym styl ubierania się, komunikowania, śpiewania i tańczenia. W początkach był swoistym manifestem młodych ludzi, przeciwstawiających się wszechobecnej pospolitości życia codziennego. Stał się kultową częścią kultury młodych ludzi w USA, przenikając szybko do innych krajów Europy Zachodniej ,a poprzez muzykę i filmy do krajów Europy Wschodniej.

Jako taniec skupia w sobie elementy różnorodnych stylów, które mogą istnieć samoistnie, lecz najczęściej są ze sobą połączone (B-boying, Locking, Popping, House, Krump, Waacking). Ten taniec pełen witalności, pobudza fantazję, emanuje pozytywną energią. Rozwija naturalne ruchy ciała, zwinność, zręczność, szybkość, siłę, wyrabia poczucie rytmu. W Centrum Kultury prowadzony jest w wersji Street Dance Show tzn. w połączeniu z innymi technikami takimi jak Jazz czy Disco co powoduje ,że tworzone w tym stylu choreografie nabierają szczególnej widowiskowości. Uczestnicząc w zajęciach Hip hopu mamy możliwość tańczenia zespołowego w formacjach, mini formacjach lub w duetach.

To jeden z popularnych tańców street dances, królujący na parkietach programów tanecznych takich jak You Can Dance, czy filmów jak Step Up. Te zajęcia pozwolą dzieciom nauczyć się świadomości swojego ciała, poprzez zabawę i taniec do piosenek z pierwszych miejsc listy przebojów. Kroki i technika tego tańca, pozwolą wzmocnić mięśnie oraz poprawić gibkość ciała. Zapraszam wszystkie dzieci do wspólnego tańca!

 • Sponsorzy

 • Kontakt

  Centrum Kultury w Błoniu
  ul. Jana Pawła II 1b, 05-870 Błonie
  tel. 22 752 63 00, fax 22 752 63 16

  e-mail: biuro@taniecblonie.pl
  www.centrumkultury.com.pl